Druhá fáze EET: maloobchod a velkoobchod

Blíží se druhá vlna povinnosti evidence tržeb (od 1. března 2017)! Tentokrát se na EET musí včas připravit podnikatelé provozující maloobchod a velkoobchod. Pojďme se blíže podívat na definici všech skupin, které spadají do druhé fáze EET.

eet-2-faze-maloobchod-velkoobchod

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Maloobchod a velkoobchod: 2. fáze (od 1. března 2017)

  • NACE 45.1 – Obchod s motorovými vozidly, kromě motocyklů
  • NACE 45.3 – Obchod s díly a příslušenstvím pro motorová vozidla, kromě motocyklů
  • NACE 45.4 – Obchod s motocykly, jejich díly a příslušenstvím
  • NACE 46 – Velkoobchod, kromě motorových vozidel
  • NACE 47 – Maloobchod, kromě motorových vozidel (vč. stánkového prodeje, prodeje na tržištích…)

Zde si můžete stáhnout detailní informace o klasifikaci ekonomických činností (NACE) pod kódem 45.1, 45.3, 45.4, 46 a 47.

Co potřebují tito podnikatelé zajistit před startem elektronické evidence tržeb?

K naplnění podmínek zákona o evidenci tržeb je nutné datové připojení (internet nebo mobilní internetové připojení), které umožní se ve chvíli přijetí platby spojit s Finanční správou, jež do 2 sekund vygeneruje a zašle fiskální identifikační kód. Ten bude vytištěn na účtence.

Dále je nutné zařízení (počítač, tablet, mobilní telefon), na kterém běží software nebo aplikace, která umožní platbu (tržbu) zaevidovat, spojit se s Finanční správou, přijmout zmíněný fiskální identifikační kód a údaje odeslat, jakož též vytisknout účtenku (kterou dáte k dispozici kupujícímu).

3 EET pokladní systémy: srovnání

dotykačka EET

Cena pokladního systému:
Licence: od 289 Kč/měsíc
Délka licence: měsíc/rok/2 roky/3 roky (sleva 30%)
Dotykačka nabízí snadnou práci s účty, produkty a kategoriemi, dále přehledné řízení skladových zásob a vzdálený přístup do aplikace odkudkoliv. Můžete také využít věrnostní program a pomocí zákaznických karet odměnit zákazníky, kteří se k vám pravidelně vracejí.

Pokladní systém Dotykačka je spolehlivý a jednoduše ovladatelný. Eviduje prodej každého zboží a služby, zákazníky a dodavatele a má veškeré příslušenství, které potřebujete – tiskárny účtenek, čtečky čárových kódů a platební terminál. Umí hromadně naskladnit tisíce položek a provádět inventury. Pokladní systém Dotykačka nabízí 30-denní vyzkoušení zdarma.

Více informací najdete na: https://www.dotykacka.cz

logo_hellocash EET
Cena pokladního systému:
Licence: od 0 Kč/měsíc
Délka licence: měsíc (u placených licencí)

helloCash je uživatelsky jednoduchý pokladní systém, který je v základní verzi (která je naprosto v souladu s EET) k dispozici online i ke stažení zdarma. Software helloCash lze nainstalovat na smartphone, tablet, nebo PC. Vaše data jsou v bezpečí, zálohují se několikrát denně a je možné je exportovat do účetních programů. helloCash nabízí možnost vyzkoušení zdarma také u placených verzí, které nabízí řadu dalších funkcí. Existuje zde možnost propojení s CRM systémem a online plánovacím kalendářem a mnohé další funkce. Nechybí ani profesionální zákaznická podpora a “kniha přání” pro vývoj nových funkcí k pokladnímu systému helloCash.

Více informací najdete na: https://hellocash.cz

eet1 logo
Cena pokladního systému:
Licence: od 249 Kč/měsíc
Délka licence: měsíc (jednotná cena i při prodloužení)

Pokladní systém eet1 lze používat kdekoli. Software nabízí například: plánování cen a slev, evidenci zboží, zákazníků i dodavatelů, nebo hromadné naskladnění tisíce položek a provádění inventur. Samozřejmostí je také možnost platby v hotovosti i kartou, dělení účtů při placení, tisk uzávěrky a kontroly hotovosti, on-line zálohování, import, aktualizace a přenos dat. Nechybí ani nonstop technická podpora.

Více informací najdete na: https://www.eet1.cz/

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

93 − 84 =