6 rad ke koupi registrační pokladny

Od 1. prosince začíná první kolo elektronické evidence tržeb. S tím souvisí i potřeba podnikatelů pořídit si registrační pokladny, které budou plnit funkce EET. Chceme, aby vaše investice byla účelná a v souladu s nároky vašeho podnikání. Připravili jsme si pro vás 6 rad ke koupi registrační pokladny.

EET registrační zařízení

Ceny některých registračních pokladen mohou podnikatele zprvu šokovat. Mnohé z nich však mají životnost až 15 let. Otázkou však je, jsou všechny registrační pokladny stejné? Odpověď zní ne. Než si zvolíte ten správný model, zjistěte si nejdříve následující …

  1. Zkontrolujte, zda vámi nakupovaná registrační pokladna vyhovuje pro provoz EET

Pozor! Většina aktuálně nabízených levnějších registračních pokladen a dále prakticky všechny registrační pokladny s datem pořízení před cca. 3-4 lety (kromě těch nejvyšších modelů) neumožňují ON-LINE připojení na internet. S velkou pravděpodobností tedy nebudou vyhovovat provozu v rámci
EET. Proto v dostatečném předstihu kontaktujte vašeho dodavatele stávajícího zařízení s dotazem na připravenost zařízení pro provoz EET.

Pokladny vyhovující pro provoz EET:

  • Pokladna má již dnes připojení na internet nebo alespoň síťové rozhraní (LAN), případně lze toto rozhraní dokoupit jako volitelné příslušenství od výrobce pokladny.
  • Dodavatel deklaruje, že je schopen upravit systém v pokladně tak, aby byl připraven na EET (jedná se zejména o možnost on-line dotazu na servery finanční správy při uzavírání účtenky a dále o možnost ukládání off-line účtenky do paměti při výpadku spojení).

  1. Berte v úvahu velikost vašeho podniku a jeho potřeby

První věcí, kterou je potřeba zvážit, je velikost vašeho podniku a jeho plánovaný růst v několika příštích letech. Tak například máte tisíce druhů položek na skladě s několika firemními odděleními. Anebo naopak máte malý podnik s několika málo kusy zboží na skladu a malým obchodním prostorem.

Je totiž velmi důležité ujasnit si, jak své podnikání vidíte nyní a v nejbližší budoucnosti. Jedině tak budete moci rozhodnout, jaké jsou vaše potřeby na registrační systém.

Pokud jste vlastníkem většího obchodu s velkým množstvím zboží, kupte si plně vybavenou POS registrační pokladnu s čtečkou čárových kódů zboží a zákaznických karet. Je to také vhodná volba pokud předpokládáte výrazný růst v blízké budoucnosti, protože ten to systém nabízí rozšíření.

pc-registrační-pokladny

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

  1. Zvažte bezpečnostní opatření registrační pokladny

Ochrana hotovosti, šeků a informací o elektronických platbách je často velkou obavou. Proto je potřeba brát v úvahu bezpečnostní opatření.

Uzamykatelná pokladní zásuvka zajistí, aby se k hotovosti a šekům nedostaly nepovolané osoby. Za úvahu možná také stojí instalace sejfu v nejbližším okolí, aby mohly být velké obnosy bezpečně skladovány. To zabrání tomu, aby ve vaší pokladně byly příliš velké obnosy. To by mělo omezit krádeže v obchodě, ale i loupežná přepadení.

Zaheslování registrační pokladny také zabrání nežádaným osobám její používání a přístup k platebním informacím zákazníků.

  1. Využijte výhody vyhledávání v inventáři skladu

Pokud má vaše podnikání pouze omezené množství zboží v inventáři, potom by vám měla stačit jednoduchá registrační pokladna. Pokud ale pracujete s velkým objemem zboží v inventáři, můžete využít výhod kompletně vybaveného pokladního obchodního systému s funkcí vyhledávání položek na skladu.

Také bude automaticky monitorovat každodenní transakce, takže budete mít neustále představu o tom, jaké množství produktů máte k dispozici. Takže aniž byste museli pravidelně provádět inventuru ručně, tato funkce vám ušetří čas a zároveň vás upozorní, kdy jaký druh zboží na skladu dochází.

  1. Zvažte možnosti tisku účtenek

Další věcí, která stojí za zvážení je, zda chcete ke své reistrační pokladně používat termální, nebo inkoustovou tiskárnu. Počáteční náklady termální tiskárny jsou sice vyšší, ale v delším časovém úseku vám může peníze ušetřit. Protože k tisku využívají tepla, nebudete muset opakovaně kupovat inkoust. Inkoustová tiskárna stojí zpočátku méně a text je na ní lépe čitelný, ale vaše výdaje se budou zvyšovat neustálí nakupováním inkoustových náplní.

  1. Rozhodněte se, zda chcete nakupovat od maloobchodníka nebo prodejce

Pokud jste se rozhodli pořídit si jednoduchou registrační pokladnu s několika málo funkcemi, nákup u maloobchodníka bude nejspíš nejlepší řešení. Dost možná koupíte kvalitní registrační pokladnu v místě vašeho působení. Nicméně nákup online vám nabídne také mnoho možností. Někteří obchodníci si dokonce pořizují použité modely z druhé ruky za ještě výhodnější ceny.

kompaktni-přenosné-zařízení registrační pokladny

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Pokud hledáte sofistikovanější POS systém, je chytré nakupovat přímo u prodejce. Ten by vám měl nabídnout několik balíčků s různými cenovými možnostmi, které se přizpůsobí potřebám společnosti.

NEZAPOMEŇTE: Jako příspěvek na zavedení EET náleží všem podnikatelům fyzickým osobám na pořízení evidenčního zařízení jednorázová sleva na dani ve výši 5.000,-!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

86 + = 92