Nevýhody registračních pokladen

Nákup a následně obsluha registračních pokladen je často nákladná a někdy složitá. Jaké nevýhody jsou spojeny s registračními pokladnami analyzujeme v nasledujícim blogu.

nevyhody-registracnich-pokladen

Nevýhody registračních pokladen

Obsluha a trénink pokladny

Ačkoli elektronické pokladny jsou poměrně snadné k použití, vyžadují si trochu cviku k provozu. Jednotlivé modely se liší, takže trénink je často nutný, i když máte zkušenosti s prací s pokladnami. Pokyny provoz pokladen se může lišit v závislosti na modelu, který zakoupíte a druhy záznamů můžete provést na stroji. Pokladny se také liší v mechanických vlastnostech, jako je počet klíčů a typu tiskárny. Další nevýhoda spojená s elektronickými pokladnami je, že můžete ztratit data a to případě poruchy stroje nebo ztratit produktivitu na pracovišti během výpadků elektřiny. Důležité je taky zaškolit každého zaměstnance, který bude s pokladnou pracovat, co taky zabírá hodně času.

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Náklady spojené s nákupem pokladny

Pokladny se podstatně liší od model k modelu, a proto je cena, kterou lze očekávat, že zaplatíte, závislá hodně na vybavenosti přístroje, stejně jako na kvalitu a typ zařízení, které hledáte ke koupi.
Pokladny úrovně “entry” jsou vybaveny jednoduchým displejem, numerickou klávesnici, tiskárnu účtenek a zásuvky na peníze. A ceny těchto pokladen se obvykle pohybují v rozmezí od 3 000 Kč až 8 000 Kč. Pro ty, kteří mají vyšší rozpočet, jsou k dispozici vyspělejší modely. cena těchto pokladen se pohybuje mezi 8 000 Kč až 50 000 Kč.

Účetnictví a registrační pokladna

Je nevyhnutné pro účetnictví, aby obchod měl v rovnováze pokladní transakce na konci každého dne, a aby zaznamenával prodejní transakce. To také pomáhá zajistit, aby pokladní osoba nemohla okrázd majitele podniku: pokladník musí mít vyrovnaný stav v pokladně a taky na pokladní pásce. Toto můžeme vnímat jako výhodu ale na straně druhé vedení účetnictví je povinné a ročně spojeno s náklady několika ticís korun.

Mezi nevýhody registračních pokladen patří taky náklady spojené s obsluhou a provozem pokladny. Můžeme spomenout napr. nákup pokladniční pásky nebo zapojení do elektřiny. A v dnešní době je to taky platba platební brankovou kartou….

A jaké jsou nevýhody a náklady spojeny s platbou bankovou kartou a vedení registračních pokladen?

Obsluha a provoz

Pokud nemáte zkušenosti s použitím elektronických transakcí, bude nevyhnutné, aby jste najali někoho, kdo tydle aktivity bude vykonávat za vás a komu můžete důvěřovat. Tím se ale zvýší vaše náklady. Pokud se to budete snažit udělat sami, budete muset často kontrolovat vaše různé účty, ohledně zpracování kreditních karet, platby kreditní kartou a bankovních účtů. Čas, který věnujete těmto povinností vás tak ale může brzdit od jiných důležitých úkolů, jako je například rozšiřování své firmy.

Poplatky

Jedna z nevýhod elektronické transakce je, že budete muset platit poplatky za tyto služby, které mohou snížit vaše zisky. Promluvte si proto s vaší bankou, jestli budete mít poplatek ta vedení platební brány, poplatky za zpracování a transakční poplatky, atd.

Zpožděné přístup k peněžním prostředkům

Když budete mít platbu v hotovosti, okamžitě můžete tyto peníze pracovat. U elektronických plateb, můžete mít přístup k penězům za několik dní nebo dokonce týdnů.

Zvýšená bezpečnostní rizika

Čím více elektronických informací umožňujete odesílat a přijímat, tím vyšší riziko počítačové podvodu vám hrozí. To je důvod, proč mnoho bank, zpracovatelů karet a on-line prodejci chci taky prodávat a poskytovat bezpeční platební systémy, co taky vede k zvýšeí nákladů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 4 = 1