POS systém vs. pokladna

Mnohé podniky, jakmile začnou růst, hledají způsob, jak zrychlit a zefektivnit procesy. Mnohé z nich také vyměnili staré pokladny za POS systémy, které jim takovou změnu umožní.

pos system

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Ve zkratce pokladnou se rozumí systém, který zaznamenává transakce, vrací a uchovává peníze. POS systém je počítačový systém, který provádí nejen finanční transakce, ale také sleduje stav skladu a sbírá různé typy obchodních dat. Největším rozdílem mezi těmito dvěma typy pokladen je efektivita a komunikace. Po provedení transakce v obchodě (nebo jakémkoliv jiném podniku) je POS systém schopný okamžitě zobrazit data, vztahující se k zakoupenému zboží nebo službě. Tak například, pokud si zákazník zakoupil kabelku, POS systém zaznamená vše o tomto nákupu, včetně informace o dani. Tato data mohou prodejci zobrazit kdykoliv budou potřebovat.

Způsob čelit každodenním výzvám prodejce

Pravděpodobně největší výzvou každého prodejce je mít na skladě dostatek zboží, které zákazník žádá. Čím je podnik větší, tím obtížnější je mít vše pod kontrolou. POS systém pomáhá připomenout, kdy je třeba zboží dokoupit. Tento počítačový systém uchovává záznamy o každé prodané položce na skladě, takže vám dá vždy vědět, jakmile je třeba zboží doobjednat. Protože se jedná o počítačový systém, vedení podniku může snadno vidět, které položky se prodávají ve velkém množství a které zůstávají na skladě – a podle to plánovat příští objednávky.

Plánování směn a sledování obchodních trendů

Přestože se klasické pokladny za poslední roky v mnohém vyvinuly, stále nejsou dostačující pro mnohé obchody a restaurace. Jejich jedinou funkcí je stále pouhé zaznamenávání prodeje a pokud od nich očekáváte informace o stavu skladu, marketingová data, nebo odpracované hodiny zaměstnanců, nebudete mít štěstí. POS systémy naproti tomu umožňují individuální přihlášení pro každého vašeho zaměstnance, čímž snadno zjistíte odpracované hodiny a můžete dle toho plánovat směny. Mnohá data, která zaznamenávají budou velmi dobře využitelná pro marketingové účely (slevy na určité produkty, zákaznické karty, atd.)

Správný POS systém vyhovuje specifickým požadavkům podniku

Protože POS systém se skládá z hardwaru a softwaru, je jen na vás, jak jednoduchý, nebo propracovaný zvolíte pro vaše podnikání. Obchodní řetězce a třeba půjčovna aut mají naprosto odlišné požadavky. Naštěstí je můžete upravit tak, aby pokryly funkce, které majitelé těchto podniků využijí. Správně zvolený POS systém jim v dlouhodobějším časovém měřítku pomůže fungovat efektivněji a stát se konkurenceschopnými.

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 5 =