Využití registrační pokladny pro podnikání

Pro mnohé podnikatele je zvonivý zvuk pokladny na denním pořádku. V dnešní době mohou být pokladny i těch nejmenších podniků napojeny na počítač díky pokladnímu systému. Registrační pokladny získávají na popularitě oproti konvenčním pokladnám, protože kromě zaznamenávání prodejů také shromažďují důležité a aktuální informace o vašem skladu a zákaznících.

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Základ těchto systémů tvoří počítač, na kterém běží specializovaný pokladní software, obyčejně doplněný o pokladní zásuvku a tiskárnu účtenek, někdy také také čtečku čárových kódů a čtečku kreditních karet.

levná EET  registrační pokladna

Co získáte pořízením registrační pokladny?

Pravděpodobně největší výhodou je okamžitý přístup k aktuálním informacím o stavu inventáře vašeho skladu. Pokaždé, když obsloužíte zákazníka, prodané zboží se okamžitě odečte ze seznamu na inventáři, který je spravován v databázi systému.

Ten inventář může být až překvapivě veliký. Mnohé obchody zde mají zaznamenány například tisíce součástí ke kolům, nebo fotoaparátům, jiné třeba řady kosmetických výrobků různých značek. Mít neustálý přehled o takovém množství položek může být fuška. Na druhou stranu, mít na skladě zboží, které je jinak těžko k sehnání, může být dost velká konkurenční výhoda.

Dobrý pokladní systém vám může práci usnadnit tím, že vám dovolí nastavit upozornění v okamžiku, kdy je čas zboží doobjednat. Navíc vám prozradí cenu, za kterou jste zboží nakupovali při minulé objednávce, a také průměrnou částku, kterou jste za zboží vynaložili v minulosti. Obě tyto informace vám mohou pomoci sjednat nejlepší cenu u dodavatelů. Na konci dne, týdne, měsíce si můžete vytisknout výpis aktivit v inventáři. Můžete tak porovnávat pohyb zboží s předchozími obdobími, což vám umožní plánovat například sezónní zboží.

Další výhodou pokladního systému je možnost zjistit, kdo jsou vaši nejlepší zákazníci a jaké produkty/služby vyhledávají. S dobrým pokladním systémem můžete například zákazníkovi, který rád fotí přírodu, nabídnout ten správný fotoaparát, který mu umožní zachytit dravce za letu. Naopak majitel obchodu s náhradními díly do aut, může rychlým naskenováním čárového kódu zjistit, zda se zákazníkova náhradní součástka nachází na skladě.

stock items cameras

Takže když na to přijde, se správně vedeným pokladním systémem můžete vytvořit strategicky plánované centrum, které pomáhá vašemu podniku růst a díky kterému se vaši zákazníci neustále vrací.

Pořízení správného pokladního systému

Na trhu je velké množství pokladních systémů, různých cenových rozhranní a rozhodnout se může být těžké. Možná vám pomohou následující rady …

  • Prioritou číslo jedna bude pro většinu podnikatelů inventář. Všechny pokladní systémy vám spočítají tržby a zaznamenají skladní inventář. Ale ty dobré vám umožní zhodnotit váš inventář snadno a kompletně. Měli byste být schopní nastavit si upozornění na položky, které je potřeba objednat, přidávat nové položky v okamžiku dodávky, dohledat objednávky a vystavovat nové, které můžete ihned odeslat dodavatelům.
  • Zvažte snadnost používání. Držte se pravidla, čím složitější jsou vaše objednávky, tím více funkcí budete potřebovat. Zároveň berte v úvahu čas, který je potřeba na zaškolení nových pracovníků. Ty nejlepší registrační pokladny obvykle balancují obě strany.
  • Hledejte pokladnu, u které můžete začít s málem a růst podle potřeby vašeho podnikání. Pokud v tuto chvíli nemáte na nákup mnoho prostředků, můžete začít s jednoduchou registrační pokladnou zdarma (např.: helloCash), notebookem (tabletem, nebo smartphonem), pokladní zásuvkou a tiskárnou účtenek. Později můžete přidávat další vybavení podle potřeby, třeba čtečku čárových kódů, čtečku platebních karet, a třeba také rozsáhlejší řešení pokladního systému. Proto preferujte takovou smlouvu, kterou můžete kdykoliv ukončit, nebo změnit. Také byste si měli vybrat takový systém, který budete moci nastavit sami, případně který má fungující zákaznické centrum, které může pomoct s řešením jakýchkoliv problémů.

Získejte kompletní kontrolní seznam k pokladnám

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 85 = 91